Jak prát a žehlit trička s potiskem?

Trička s potiskem jsou v posledních letech trendy. Kromě toho, že si jej můžete koupit v každém obchodě, můžete si vytvořit tričko s vlastním motivem včetně fotky. Produkty s vlastním potiskem jsou ideálním vánočním dárkem pro rodinu nebo kamarády. Potisky ale mají jednu nevýhodu, kterou je nízká životnost. Aby si trička dlouhodobě zachovaly barvy a neloupaly se, můžete zajistit správnou metodou praní a žehlení. 

Vyprání triček s potiskem

Ještě před vložením prádla do pračky zkontrolujte správné rozdělení textilu. Textil se snažte rozdělit podle barev a materiálů. Proti prevenci před poškozením a olupováním, otočte tričko naruby a perte jej tak. Pračku neplňte až do plna, protože takto prádlo nikdy pořádně nevyperete. V návodu k pračce obvykle najdete doporučené množství uvedené v kilogramech. 

Prací prášek zvolte podle toho, co v pračce máte. Vyrábí se prací prostředky pouze na bílé prádlo, černé prádlo, barevné nebo i jemné prádlo. Velmi oblíbené jsou ekologické prací prostředky. 

Důležité je zvolit vhodný program. Doporučujeme prát trička s potiskem pouze na 30 °C. Zvolte šetrný, krátký program. Časté a dlouhé praní vede k rychlejšímu opotřebení a zničení textilu a potisku. Úplně nejlepší je prát trička v ruce. 

A jak je to se sušením? V posledních letech je velmi oblíbená sušička. Velmi často se ale stává, že jsou trička po sušení v sušičce vytahaná a ztrácí kvalitu. Doporučujeme tedy trička sušit klasicky na sušáku. V létě můžete dát tričko ven, ale pozor na sluníčko. Slunce dost často potisk vysuší a barvy poté vyblednou. Tričko připevněte kolíčky, aby se uprostřed nevytahalo.

Žehlení triček s potiskem

Trička se během praní a sušení mohou pokrčit. Vždy je lepší je přežehlit, abyste mezi lidmi vypadali jako ze škatulky. Navíc žehlení vrátí tričku původní tvar a bude pohodlnější. Tričko s potiskem vždy žehlete naruby a vyhněte se žehlení místům, kde je potisk. 

Aby tričko zachovalo svůj tvar, tričko ukládejte do skříně dobře poskládané. Ideální varianta je použít ramínko a pověsit jej.

Mohlo by vás zajímat

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *