Jakou techniku nehtové modeláže zvolit?

Jste stále na vážkách jakou modeláž nehtů zvolit, aby pro vás byla tou pravou? Pojďme si společně popsat možnosti nehtové modeláže. Jaké jsou výhody či nevýhody, čemu se vyhnout a co je naopak tou nejlepší volbou.

Bavíme-li se o modeláži nehtů o odborné úpravě za pomoci speciálních pomůcek jako jsou UV/LED gely, polygely nebo třeba akryl. Díky těmto pomůckám pak můžeme upravit tvar, povrch i vzhled přírodního nehtu. 

Gelová modeláž nehtů

Modeláž nehtů za pomocí gelů patří rozhodně k těm nejoblíbenějším. K takové modeláži se používají UV, LED nebo UV/LED gely. 

Gelová modeláž se pyšní svou pevností a tvrdostí, naopak ale potřebuje k práci UV/LED lampu na nehty k vytvrzení. 

U modelace gelových nehtů máme na výběr ze dvou systémů aplikace. Jedná se o jednofázový a třífázový systém modeláže. 

Jednofázový systém modeláže využívá jeden produkt, který zastává všechny funkce – podklad, modeláž i lesk. Může se to zdát jako nejjednodušší varianta, nevýhodu ale spatřujeme v tom, že nehtařka nemůže použít jiný produkt v určité fázi a přizpůsobit tak potřeby klientky.

Třífázový systém modeláže zahrnuje práci se třemi různými druhy gelů. Začínáme 1. fází – podkladovým gelem neboli bází. Ve druhé fázi pokračujeme stavebním neboli modelačním gelem, který ve třetí fázi fixujeme ukončovacím, tedy závěrečným leskem. Pokud nehet ještě zdobíte barevnými UV gely, pak si nechejte lesk až na úplný závěr. Velkou výhodou u tohoto systému je možnost volby produktů, podle potřeb klientky a konkrétní modeláži.

Zdroj: Barbora Lačná

Akrylová modeláž nehtů

Akrylová modeláž nehtů spočívá v modelaci akrylové pasty, se kterou pak nehtařka modeluje umělý nehet. Akrylová pasta vznikne spojením akrylového pudru a speciální tekutiny – tvrdidla, ve správném poměru, aby se dalo s pastou dobře pracovat. 

U akrylové modeláže se setkáváme s opakem. Ta právě k vytvrzení UV/LED lampu na akrylové nehty nepotřebuje. Její výhodou je totiž, že samovolně vytvrdne na vzduchu. Nepříjemná je ale vůně tvrdidla při aplikaci.

Modeláž nehtů s polygely

Dostáváme se ke spojení toho nejlepšího z akrylové modeláže a moderních UV gelů. To jsou polygely. Polygel na nehty LUXI se hodí zejména pro začátečníky i všechny ty, kteří mají rádi volnější tempo při práci. Máte tak více času na dotvarování dokonalého apexu či úpravu nerovností na nehtu. 

Navíc jsou polygely velmi pružné, a přesto odolné. Začínáte s polygelem? Žádný strach. Připravili jsme pro vás jednoduchý postup, jak na to.

Zdroj: Natálie Nosková

Polygel postup:

1. Připravte si nehet, jak na klasickou modelaci

2. Naneste podkladový gel a polymerizujte

3. Aplikujte polygel, v přiměřeném množství jej odeberte špachtlí a naneste na nehet

4. Polygel na nehtu roztláčejte štětcem namočeným v Cleaneru

5. Polymerizujte

6. Setřete výpotek a vybruste pilníkem nedokonalosti, utřete

7. Naneste jakoukoliv barvu

8. Ukončete lekem

Už jste se rozhodli pro techniku nehtové modeláže, která vám je nejblíže? Ať už zvolíte jakoukoliv, je jen na vás jak vaše gelové nehty budou vypadat. Zazařte s originálními tvary, barvami i zdobením, vždyť každé nehty jsou originál.

Mohlo by vás zajímat

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *