Jaký zvolit gel na nehty?

Žijeme v době neomezených možností. Gelové nehty už má dnes každá druhá žena, jelikož zjistila, že je to nejjednodušší a nejefektivnější způsob, jak si nehty udržet dlouho krásné a upravené. Však víte, jak je to s klasickým lakem na nehty. Jednou umyjete nádobí a můžete lakovat znovu. 

Pokud jste pokročila a ráda byste si dělala nehty sama, možná jste se zpočátku trochu zamotala do všech pojmů a materiálů, které byste měla na modeláž gelových nehtů použít. Společně si vysvětlíme, jak jednotlivé materiály fungují, jaké jsou jejich výhody a nevýhody. Věříme, že podle tohoto článku vyberete to pravé pro vás.

UV gel 

UV gel je v dnešní době zřejmě nejoblíbenější způsob modelování nehtů. Vaše nehty budou díky UV gelu působit přirozeně a krásně. Velkou výhodou UV gelu je obrovský výběr ať už do barevnosti či hustoty. Existují jednofázové i třífázové UV gel laky. Jejich velký výběr umožňuje, že pouze s UV gely zvládnete vymodelovat dokonalý nehet a následně jej velmi náročně nazdobit. 

Modeláž pomocí UV gelu vyžaduje jistý cvik, a proto neočekávejte, že hned po prvním vyzkoušení budete mít nehty jako od profesionála. Pokud však budete trpělivá, naučíte se brzy tvořit krásné nehty. UV gely mají stejné nevýhody jako asi každý jiný materiál. Pokud nehty nezvládnete vymalovat dokonale, budou se vám odchlipovat a nevydrží. Na druhou stranu i dokonalé nehty nezvládnou extrémní zacházení. Pro někoho může být nevýhodou nutnost vlastnit UV/LED lampu – bez ní totiž UV gel lak vytvrdíte..

Polygel

Polygel je dnes považován za naprostou revoluci v manikúře. Manipulace s ním je jednoduchá a zvládnou ji i začátečníci. Gel nanášíte bez jakýchkoliv úprav rovnou na nehet a upravujete jej štětcem namočeným do speciální tekutiny. Výhodou polygelu je jeho hustota. Díky tomu polygel nikam nezatéká a vy můžete modelovat nehty do jakýchkoliv tvarů až k naprosté dokonalosti. Velkou výhodou také je, že je polygel bez zápachu a naprosto dokonale k nehtu přilne. Velký výběr polygelů v bezkonkurenční kvalitě najdete tady: https://www.ruscona.cz/polygel-na-nehty-luxi/

Určitou nevýhodou je vyšší pořizovací cena polygelů. Mimo to je nutné pro jejich snadnou manipulaci dokoupit i příslušenství jako je špachtle, liquidy, případně šablony pro snadnou modelaci. Stejně jako UV gely se musí nechat vytvrdit v UV/LED lampě.

Akryl

Akrylové nehty jsou zřejmě největší klasikou. Akrylový prášek se při modelaci namáčí do liquidu, načež se nanáší na nehet a tvaruje se. Na nehtu rychle zasychá, avšak není to nic, co by vás při modelaci omezovalo. Bez toho aniž by akryl na nehtu zaschnul zvládnete i jako začátečník nehet vymodelovat. K zaschnutí nepotřebujete UV/LED lampu, akrylový prášek vytvrdne i bez toho. U některých lidí, může vzniknout alergická reakce, proto opatrně, pokud máte citlivou kůži. Akryl je velmi tvrdý a pevný, proto nehty zvládnou i větší zátěž než třeba polygel či UV gel. Materiál je sám o sobě poměrně levný (oproti ostatním uvedeným variantám). Vzhledem k pevnosti akrylu je nutné pro odstranění pořídit brusku s vyšším výkonem či frézky.

Gel lak

Gel lak je nejoblíbenější u žen, které ocení přirozenost a nepříliš velkou zátěž na jejich nehty. Gel lak je ze všech uvedených materiálů nejjednodušší na nanášení. Aplikuje se totiž jako klasický lak na nehty. Gel lak skvěle zpevní přírodní nehty, ale může se použít i na umělé materiály. K vytvrzení je potřeba vlastnit UV/LED lampu. Gel lak nezpevní nehty, které se opravdu velmi často lámou a třepí tak dobře, jako UV gel či Polygel. Oproti ostatním materiálům není ani tak pevný.

Mohlo by vás zajímat

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *