Jak uspořádat nezapomenutelnou baby shower

Mnoho lidí proti přenášení svátků a událostí z Ameriky bojuje. My jsme pro každou příležitost pobavit se, udělat něco pěkného a nezapomenutelného. A je nám upřímně úplně jedno, jestli je nápad z Ameriky nebo Indie. Pokud přemýšlíte o přichystání své první baby show, přečtěte si tento článek a my vám poradíme, jak se svou blízkou oslavit její těhotenství.

Co je to baby shower?

Baby shower je zvláštní událost, která se pořádá na počest nastávající maminky a jejího dítěte. Je to čas, kdy se přátelé a rodina sejdou, aby oslavili příchod nového dítěte a zahrnuli ženu v očekávání dárky, láskou a podporou.

Typická oslava narození dítěte zahrnuje různé aktivity a hry. Baby shower se vždy zaměřuje na budoucí maminku a její potřeby, přičemž velkou část oslavy tvoří předávání dárků. Mezi běžné dárky patří:

  • dětské oblečení, 
  • plenky,
  • kojenecká výbava,
  • hračky 
  • a další potřeby pro nově příchozí dítě.

Kdy baby shower zorganizovat?

Všem je zřejmě jasné, že když se jedná o oslavu těhotenství, neměli byste baby show uspořádat po porodu. Nicméně i tak je načasování stále důležité. Tradičně se baby shower koná v posledním trimestru těhotenství, přibližně šest až osm týdnů před termínem porodu. 

Tento termín umožňuje budoucí mamince mít dostatek času k přípravě příchodu miminka a nakoupit na poslední chvíli vše potřebné. Kromě toho pořádání oslavy v posledním trimestru zajistí, že nastávající maminka nebude z těhotenství příliš nesvá, aby si oslavu užila. Pokud přemýšlíte jakou denní dobu pro baby shower zvolit, upřednostněte spíše denní hodiny než ty večerní.

Co je potřeba na baby shower zařídit?

  1. Místo ー Rozhodnutí o místu, kde uspořádat baby shower do velké míry závisí hlavně na finančních možnostech. Pokud za oslavu nechcete utratit majlant, můžete ji uspořádat u sebe nebo někoho jiného doma. Případně můžete pronajmout restauraci, či prostory někde venku v parku.
  1. Seznam hostů ー Seznam hostů by měl zahrnovat blízké přátele a rodinné příslušníky nastávající maminky, stejně jako všechny spolupracovníky nebo jiné známé, které bude chtít zahrnout. Jakmile budete mít seznam hostů, můžete začít plánovat pozvánky a rozesílat je.
  1. Výzdoba ー V závislosti na svém rozpočtu můžete být libovolně kreativní. Můžete zvolit nějaké téma, například džungli, námořní motivy nebo motivy z pohádek, nebo se držet jednoduchosti s balónky, girlandami, stuhami a květinami.
  1. Aktivity a program ー Jako aktivity můžete naplánovat hry a soutěže, které budou zábavné a interaktivní. Mezi oblíbené hry na dětské oslavě patří soutěž v přebalování, hádání dětského jídla, hra na jméno dítěte apod. A nezapomeňte také naplánovat nějaké jídlo a pití, které může být jednoduché nebo propracované, jak chcete.

Celkově může být plánování oslavy narození dítěte hodně práce, ale je to také spousta zábavy. S trochou organizace a kreativity můžete uspořádat nezapomenutelnou a výjimečnou událost, která oslaví příchod nového miminka a radost z mateřství.

Mohlo by vás zajímat

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *