Co je to BDSM: V čem spočívá a jak na to?

Mnoho z vás jistě o této zkratce něco málo slyšelo, někteří možná i ví, o co přesně jde a někteří možná už sami na vlastní kůži vyzkoušeli, jaké to je. Sex a témata která s ním souvisí jsou v naší společnosti ještě stále do jisté míry tabu, situace se však lepší. Co se týče atypických praktik jako je BDSM, zde se můžeme setkávat s nepochopením většiny společnosti i teď. Možná za to mohou pozůstatky minulého režimu, které odjakživa odsuzovali a trestali vše, co bylo “jiné”. Mladší generace jsou však více otevření mluvit o všem, a proto přinášíme článek, který všem nezasvěceným vysvětlí, co to BDSM je.

Co je to BDSM?

Nejdříve vysvětlíme, z čeho se skládá samotná zkratka BDSM:

  • BD B jako svazování (angl. bondage) a D jako disciplína
  • DS D jako dominance a S jako submisivita
  • SM S jako sadismus a M jako masochismus

Samotný výklad tohoto akronymu do velké míry poskytuje ucelený obrázek o tom, co BDSM znamená. Ve zkratce se však jedná o velmi kontroverzní sexuální praktiku, ve které se mohou osoby dobrovolně svazovat, mohou působit či přijímat bolest, podřizovat se nebo dominovat. V mnoha případech BDSM podléhá hraní různých submisivně-dominantních rolí (policista -zloděj, pán-otrok, učitel-student apod).

V čem je podstata BDSM?

V BDSM je nesmírně důležité to, že se všech těchto aktivit každý účastní dobrovolně. Proto jakékoliv stereotypní připodobnění BDSM k domácímu či jinému druhu násilí nedává smysl. Základní podstata BDSM spočívá v důvěře a komunikaci. Ještě před provozováním této sexuální praktiky je dobré si navzájem vyjasnit, kde máte hranice. Každý má meze někde jinde a je dobré si vše říct ještě před tím, než se do toho pustíte. Vyhnete se tak minimálně zbytečným negativním emocím a nedorozumění. Zvlášť nováčci, kteří sami neví, co mají nebo nemají rádi, by si měli určit tzv. safe word. Toto záchranné slovíčko by mělo sloužit jako signál k ukončení všech aktivit v případě, že se to jednomu z účastníků nelíbí, je to moc bolestivé apod.

Důležité je však pochopit, že BDSM je spektrum a nemá jasná a předepsaná pravidla. Každý si tak může vybrat pouze to, co mu vyhovuje, ať už je to lehčí varianta BDSM nebo praktiky pro odvážnější.

Jaké existují BDSM praktiky?

Jak jsme již zmínili, sexuálních praktik využívajících rozličné BDSM sady a pomůcky existuje mnoho, a tak si každý může vybrat pouze to, co ho baví. Pojďme si uvést několik základních BDSM praktik a zkuste se sami zamyslet, do čeho byste šli nebo co už je pro vás příliš. Napadá vás, jaké BDSM pomůcky se používají?

Svazování (bondage)

Ke svazování se používá provaz či pouta. Jedná se o jednu z BDSM praktik, kterou praktikuje mnoho párů, aniž by vědělo, že spadá do kategorie BDSM. Co se týče použití provazu, existuje mnoho způsobů, jak na to, ovšem pokud se rozhodnete praktikovat jednu se složitějších svazovacích technik, doporučujeme podstoupit seminář, kde vám vše zkušený učitel vysvětlí.

Výprask (spanking)

Velmi známá a oblíbená praktika BDSM. V počátcích můžete začít velmi jemně a bez jakýchkoliv pomůcek. Pokud zjistíte, že je to něco, co se vám líbí, můžete využít pomůcky jako bič, dutinky apod.

Hraní rolí (role playing)

Hraní rolí jsme již zmiňovali, možná vás ale nenapadlo, jaké pomůcky můžete k těmto hrám využít. V BDSM je velmi časté, že účastníci používají převleky, BDSM obojky nebo roubíky.

Mohlo by vás zajímat

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *